MUDr. Karel Kalous CSc.
Neurologie- elektrofyziologické laboratoře
Neurologie - nervosvalová onemocnění
Elektrofysiologické laboratoře
Vratislavova 11, Praha 2
Zde pouze specializovaná vyšetření EMG a EP
Tel.: 224 910 497 nebo 224 918 693
  Neurologická ambulance
Táborská 57, Praha 4
Zde jen obecná neurologická vyšetření Tel.: 234 091 113

kalous@volny.cz
V případě, že se nám nedovoláte, napište e-mail.
Ordinační doba
Praha 2 Praha 4
Pondělí 8 - 18 
Úterý 8 - 16 Úterý 8 -16
Středa 7 - 16 Středa 13 - 17
Čtvrtek 8 - 16 Čtvrtek 13 - 17
Pátek 8 - 13


O nemocech
Věděli jste?
Vyhledat:  
Nalezeno 7 záznamů z celkového počtu 7, zobrazeny 1. - 7.
EMG vyšetření
Elektromyografie (EMG) je elektrofysiologická vyšetřovací metoda,která se zabývá měřením elektrické aktivity a jejím šířením v nervech a svalech.Jejím cílem je diagnostikovat poruchy v nervosvalovém systému.

Neurologické vyšetření
Neurologické vyšetření je soubor lékařských úkonů, které mají ověřit stav Vašeho centrálního nervového systému (mozku a míchy) a periferních nervů.

Evokované potenciály
Evokované potenciály (EP) je elektrofyziologické lékařské vyšetření sledující aktuální elektrickou aktivitu Vašeho mozku (EEG) v reakci na podněty zvenčí.

EEG
EEG, elektroencefalografie je vyšetření registrující aktuální elektrickou aktivitu Vašeho mozku. EEG patří k nejdůležitějším diagnostickým metodám v neurologii.

Alzheimerova choroba
Jednou z nejčastějších příčin demence je všeobecně známá Alzheimerova choroba. Do důsledku vzato je i jednou z nejčastějších příčin úmrtí ve vysokém věku.

Roztroušená skleróza
Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění postihující nervový systém.  K řadě různých projevů choroby patří například poruchy zraku, změny citlivosti kůže, rozvoj neuróz nebo porucha svalové inervace.

Parkinsonova nemoc
Poměrně řídkou, ale často zmiňovanou neurologickou nemocí je tzv. Parkinsonova choroba. Tuto nemoc poprvé v roce 1817 popsal londýnský lékař James Parkinson. Její původní název by se dal do češtiny přeložit jako obrna třaslavá. Protože se však ve skutečnosti o obrnu nejedná, ponechme jí název Parkinsonova choroba.

Chcete vidět, co Vás čeká?
Poodhalíme Vám roušku medicínského tajemství. V naší fotogalerii můžete vidět vše od našeho vybavení přes Vaše vyšetření až po léčbu Vašeho problému.